CANLI BLOG- Türkiye: Ölü Sayısı Artarken Kamuda Uzaktan Çalışma Yöntemi

EBA TV Kanalları Üzerinden Uzaktan Eğitim Başladı

CANLI BLOG- Türkiye: Ölü Sayısı Artarken Kamuda Uzaktan Çalışma Yöntemi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son 24 saat içinde 9 kişinin daha Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, kamu çalışanlarının hizmetleri aksatmayacak şekilde uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi yöntemlerle çalışabileceklerini belirttiç

EBA TV Kanalları Üzerinden Uzaktan Eğitim Başladı

Corona virüsü önlemleri kapsamında okulların kapanmasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT işbirliğiyle televizyon üzerinden eğitim yayınları bu sabah itibariyle başladı. Eğitim Bilişim Ağı EBA kanalları tüm dijital platformlar ve kablo TV üzerinden izlenebiliyor. EBA TV yayınlarında sabah açılış yayınını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptı. EBA TV kanalları üzerinden farklı sınıflardaki öğrencilere yönelik olarak değişik saatlerde ders yayınları yapılıyor. Yetkililer derslerin tekrar yayınlarının da yapılacağını belirtti.

 

 

09:52

STK’lardan Cezaevleri İçin Mektup

Türkiye’nin değişik illerindeki 47 sivil toplum örgütü, Corona virüsü salgını nedeniyle tutuklu ve hükümlülerin durumuna dikkat çekmek amacıyla TBMM Başkanlığı ve Adalet Bakanlığı'na bir mektup gönderdi. Mektupta, hükümetin bir infaz yasasıyla hapishanelerdeki yoğunluğu azaltmaya niyetlendiğine dikkat çekildi. Açıklamada, “Ancak, kimi suçları ve grupları, özellikle de siyasî tutuklu ve hükümlüleri dışarda bırakacak bir uygulamaya gidileceği endişesini taşıyoruz. Cezaevlerinde bulunan herkesin sağlığından ve canından devlet sorumludur. Bu nedenle, öncelikli olarak hasta, yaşlı, engelli, çocuk, kadın olmak üzere risk gruplarındakilerin tümünün ve çoğu şaibeli kararlarla ve uygulamalarla içerde bulunan siyasi tutuklu ve hükümlülerin tahliyesinin zaman kaybetmeden gerçekleştirilmesi gereğini hatırlatıyor, yargı reformu paketindeki infaz indirimi hükümlerine paralel olarak infaza ara verme, denetimli serbestlik, ev hapsi vb. tedbirleri hayata geçirecek yasal düzenlemelerin, eşitlik ilkeleri çerçevesinde acilen yapılmasını talep ediyoruz” denildi.

08:42

KKTC ve Lübnan’dan Gelenler Mersin’de Karantinada

KKTC’den Türkiye’ye dönüş yapan 395 Türk öğrenci ve Lübnan’dan dönen 44 tır şoförü, Taşucu Limanında yapılan sağlık muayenelerinin ardından 14 gün süresince tedbir amaçlı karantina uygulanmak üzere Mersin KYK yurtlarına yerleştirildi. Mersin Valiliği, bu kişilerin sağlık kontrollerinde herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadığını duyurdu.

00:05

Kamuda Uzaktan Çalışma Yöntemi

Türkiye'de kamu sektörü personeli için nöbet düzenlemesiyle esnek çalışmaya geçilebileceğine dair düzenleme yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay sosyal medyadan mesajında “Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla yayınlanan genelgeye göre kamu çalışanlarımız; hizmetleri aksatmayacak şekilde, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personelin bulundurulması şartıyla, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri ile çalışabilecekler” açıklamasında bulundu.

Fuat Oktay@fuatoktay

Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla yayınlanan genelgeye göre kamu çalışanlarımız; hizmetleri aksatmayacak şekilde, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personelin bulundurulması şartıyla, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri ile çalışabilecekler.

Resmi Twitter'da görüntüle

5.519

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

https://www.amerikaninsesi.com/a/canli-blog-turkiye-corona-korona-koronavirus-virus-salgin-pandemi/5330715.html