Dostluğun hikayesi Bremen Mızıkacıları Sur Yapı Marka AVM’de

​​​​​​​Sur Yapı Marka AVM, bugün ve yarın 14.00 - 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek öğretici bir oyuna ev sahipliği yapıyor.

Dostluğun hikayesi Bremen Mızıkacıları Sur Yapı Marka AVM’de

Sur Yapı Marka AVM, bugün ve yarın 14.00 - 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek öğretici bir oyuna ev sahipliği yapıyor. Grimm Kardeşler’in dünyaca ünlü Bremen Mızıkacıları adlı masalının müzikal olarak sahneleneceği oyunda, dört kafadar arkadaşın el ele vererek hayata yeniden başlamaları ve bu yolda yaşadıkları türlü maceralar anlatılıyor. Oyunda çocuklar umudu, mücadeleyi öğrenirken dostlarıyla ele ele vererek birlikte başarmaya dair önemli bir bilince de sahip oluyor.
 

 

 

Türkiye’nin en seçkin markalarını Bursalılarla buluşturan Sur Yapı Marka AVM, özel etkinlikleriyle çocukların hayal dünyalarını zenginleştirmeye devam ediyor. Bugün ve yarın 14.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek Grimm Kardeşler’in “Bremen Mızıkacıları” adlı masalı müzikal bir oyunla sahnelenecek.
 

Dostluğun öyküsü olan Bremen Mızıkacıları, hiçbir karşılık beklemeden yapılan fedakarlığı sahneye koyuyor. Öykü, çocuklara paylaşımın, sevginin, gerçek arkadaşlığın değerini anlatılırken çalışmanın, emeğin, üretmenin ve birlik olmanın önemini vurguluyor. İnsanlar birbirlerinden ne kadar farklı özelliklere sahip olurlarsa olsunlar dost olabilirler diyen dünyaca ünlü müzikal, gerçek arkadaşlık ve sevginin paylaşma ile mümkün olduğunu çocuklara anlatıyor.