Koton Pazarlama ve Görsel İletişim Müdürü Büşra Miray Müftüoğlu

Türkiye’nin en etkin 50 CMO’su arasında!

Koton Pazarlama ve Görsel İletişim Müdürü Büşra Miray Müftüoğlu

Koton Pazarlama ve Görsel İletişim Müdürü Büşra Miray Müftüoğlu, Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’sundan biri seçildi. Kurumların büyüme stratejilerinin kilit noktasında konumlanan CMO’lardan biri olan Müftüoğlu, ödülünü 18 Şubat Salı günü düzenlenen törende aldı.

 

Yeni dünyanın rekabet ortamında CMO’ların yükselen değerine dikkat çekmek amacıyla Fortune Türkiye & DataExpert iş birliğinde yürütülen En Etkin 50 CMO araştırması sonuçlandı.

 

En Etkin 50 CMO’nun mercek altına alındığı araştırmada, Koton Pazarlama ve Görsel İletişim Müdürü Büşra Miray Müftüoğlu, Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında gerçekleştirilen araştırma sonucunda, CMO Summit 2020’de “Türkiye’nin en etkin 50 CMO”su arasında yer aldı. Günümüzde pazarlama fonksiyonunun fark yaratan rolüne dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen araştırmaya yönelik düzenlenen CMO Summit 2020, Türkiye’nin pazarlama alanındaki önemli fikir liderlerine ev sahipliği yaptı. Müftüoğlu, ödülünü 18 Şubat Salı günü düzenlenen CMO Summit 2020’de aldı.

 

Büşra Miray Müftüoğlu hakkında;

1985 doğumlu olan Büşra Miray Müftüoğlu, ortaokul ve lise eğitimini Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2008 yılındaki Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği mezuniyetinin ardından, 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde Executive MBA yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sırasıyla Koton, Turkcell, Toyota, Arçelik ve Anadolu Efes’teki staj ve proje deneyimlerini takiben, profesyonel hayatına bankacılık sektöründe Kurumsal Bankacılık MT görevi ile başladı.

Hazır giyim moda sektörünün önde gelen oyuncuları arasında yer alan Koton’daki uzun marka yolculuğu, 2009 yılında Proje Yönetimi ve Süreç Geliştirme Uzmanı olarak başladı. Müftüoğlu kariyerinde yeni bir kapı açarak, Koton Pazarlama ve Kurumsal İletişim Uzmanı olarak göreve başladı. Büşra Miray Müftüoğlu, Koton Pazarlama ve Görsel İletişim Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Koton markasındaki kariyer yolculuğunda pazarlama iletişimi çalışmalarına liderlik eden Müftüoğlu, çeşitli dernek ve STK’ların da iletişim planına dahil edilmesine katkıda bulunmuştur. Ayrıca Büşra Miray Müftüoğlu’nun yönetimindeki Koton markasının pazarlama ve iletişim çalışmaları, sektörün öncü mecraları ve kurumları tarafından birçok ödülle taçlandırılmıştır.

Pazarlama alanına duyduğu ilgiyle, sektördeki tecrübelerini paylaşmaktan keyif alan Müftüoğlu, üniversitelerde ve çeşitli eğitim kurumlarında genç profesyonel adayları ile sık sık bir araya gelmektedir. Aynı zamanda kurumların ve kişilerin sektöre katkısını değerlendiren ödül jürilerinde bulunmuştur. Müftüoğlu, günümüzde pazarlama fonksiyonunun fark yaratan rolüne dikkat çekmek amacıyla, Fortune Türkiye ve Data Expert işbirliğiyle yürütülen araştırma sonucunda, CMO Summit 2020’de “Türkiye’nin en etkin 50 CMO’su” arasında yer aldı.