MHP'li Aycan: "AKP'lileri hayretle karşılıyorum"

MHP Kahramanmaraş milletvekili Sefer Aycan, Cumhur İttifakı’nın bir seçim ittifakı olduğunu ve MHP’nin iktidar olmadığını belirtirken,

MHP'li Aycan: "AKP'lileri hayretle karşılıyorum"

MHP Kahramanmaraş milletvekili Sefer Aycan, Cumhur İttifakı’nın bir seçim ittifakı olduğunu ve MHP’nin iktidar olmadığını belirtirken, AKP Kahramanmaraş milletvekillerinin açıklamalarını hayretle karşıladığını belirtti.

MHP Kahramanmaraş milletvekili ve MYK üyesi Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ın yerel gazetelerinden Özgür Haber'e açıklamalarda bulundu. Aycan, “Biz AKP ile mecliste birlikte hareket etmek istiyoruz” derken AKP’nin şartlı ceza indirimi konusunda henüz bir çalışma yapmadığını, komisyona dahi getirmediğini de sözlerine ekledi.

Aycan’ın açıklamalarında Cumhur İttifakı ve AKP Kahramanmaraş milletvekilleri ile ilgili açıklamaları da dikkat çekti.

“CUMHUR İTTİFAKI SEÇİM İTTİFAKIDIR, İKTİDAR ORTAĞI DEĞİLİZ”

Aycan, Cumhur İttifakı bir seçim ittifakıdır. Bununla ilgili de Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir gündem oluşturduğumuzu üzerimize düşen görevi fazlasıyla yaptığımızı düşünüyorum. Cumhurbaşkanı ortak adayımızdı, ancak milletvekili adaylarımız kendi partimizin adaylarıydı. Belediye Başkanlığı seçimlerinde de Cumhur İttifakı çatısı altında birçok yerde tek adayla ittifak adaylarımızla girdik. Ancak bu dediğim gibi seçim ittifakı, hükümet ittifakı değil. Biz hükümet değiliz, iktidar ortağı değiliz. Tabi ki iktidar partisi AKP’dir. Onların kendi siyasetleri var, kendi tarzları var, sonuçta onlar ayrı bir parti. Birlikte hareket etmeye mecbur da değiller. Ancak benden herhangi bir istekleri olursa benim de siyasette, bürokraside bir geçmişim var ve akademisyen bir geçmişim var, her konuda fikrim ve çözüm önerilerim var.” dedi.

“AKP’LİLER BİRBİRİNİ YALANLIYOR”

MHP’li Aycan, AKP Kahramanmaraş milletvekili Habine Öçal’ın LGS sonuçları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kahramanmaraş’ı 64. Sırada gösteren veriyi yalanlamasını da eleştirerek, ; “AKP’liler birbirini yalanlıyor. Bakanlık açıkladı LGS’de 64. Sıradayız, YKS’de ise 67. Sıradayız. AKP’li vekillerin açıklamalarını hayretle karşılıyorum. Ortada bir sorun var, bu sorunu görmezden gelerek bir yere varamayız. Önemli olan sorun nedir tespit edilmeli ve çözüm bulunmalı.” dedi.

Aycan, Şartlı Ceza İndirimi ile ilgili mecliste yaşananlar ve CHP’li Özgür Özel’in “Nereye gidiyorsunuz arkadaşlar?” çağrısına öfkelenmek yerine neden kalarak cevap vermediniz sorusuna ise, “Bu bir gündem oluşturma çabasıdır. CHP’nin niyetinin üzüm yemek değil, bağcı dövmek derdinde. Sami olmadığını düşünüyorum. Bugüne kadar bu konuda CHP hiç görüş belirtmedi. CHP Şartlı ceza indirimi konusunda ne düşünüyor? Görüş belirtsinler, MHP’nin paketine ne diyorlar, hiç öyle bir yorumlarını görmedik. Böyle siyaset yapıp ortalığı karıştırmanın alemi yok. Eğer samimilerse, ‘MHP’nin hazırladığı şartlı ceza indirimini kabul ediyoruz’ desinler. Ama biz bu konuda CHP’den hiçbir zaman samimi bir yaklaşım görmedik” cevabını verdi.

Kaynak Yeniçağ: MHP'li Aycan: "AKP'lileri hayretle karşılıyorum"