Onkoloji Diyetisyeni Dilşat Baş

Kanser hastaları ve yakınları kendilerini beslenme konusunda zaman zaman yalnız ve çaresiz hissediyorlar. 

Onkoloji Diyetisyeni Dilşat Baş

Kanser tanısı alan kişinin önünde mücadelelerle dolu bir dönem var. Hem hastalığın kendisi hem de tedavinin yol açtığı yan etkiler nedeniyle bu yolculukta kanser hastaları ve yakınları kendilerini beslenme konusunda zaman zaman yalnız ve çaresiz hissediyorlar. 

Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi bünyesinde onkoloji diyetisyeni olarak çalıştığım yıllar boyunca onların bu duygularına şahit oldum. Benim mesleki hedefim kanser hastaları ve yakınlarının yaşadığı bu çaresizlik ve yalnızlığa bir ışık tutabilmek, sihirli besinler önermeksizin, mucizeler vaat etmeden onlara rehberlik etmek, yeterli ve dengeli beslenebilmeleri için doğru zamanda doğru hamleyi yapmalarını sağlamak…

 

 

Kanserden Korunmak İçin Nasıl Beslenmeliyiz ? Uzman Diyetisyen Dilşat Baş ve Emre Dorman'la Aklımdaki Sorular

Kanserle Dans Derneği'nin Medicopin.com’un katkıları ile düzenlediği ücretsiz online seminerde Uzman Diyetisyen Dilşat Baş ve Uzman Diyetisyen Özen Kurkur Uysal, “Doğru Beslenme Planı Oluşturmak” hakkında bilgiler verdi.

Kanserle Dans Derneği'nin Medicopin.com’un katkıları ile düzenlediği ücretsiz online seminerde Uzman Diyetisyen Dilşat Baş ve Uzman Diyetisyen Özen Kurkur Uysal, “Tat Duyusu Değişen Hastalar” hakkında bilgiler verdi.

Kanserle Dans Derneği'nin Medicopin.com’un katkıları ile düzenlediği ücretsiz online seminerde Uzman Diyetisyen Dilşat Baş ve Uzman Diyetisyen Özen Kurkur Uysal, “Mamalar Besin Yerini Ne Kadar Tutar?” hakkında bilgiler verdi.

 

Onkoloji Diyetisyenliği

Onkoloji konusunda uzman diyetisyeniniz beslenmeniz konusunda en iyi bilgi kaynağınızdır. Tıbbi öykünüz, şimdiki sağlık durumunuz ve planlanan tedavi protokolüne uygun beslenme planınızı diyetisyeniniz ile birlikte oluşturmanız tedaviniz süresince yeterli ve doğru beslenmenizi sağlayacaktır.

Danışmanlığım süresince sağlıklı beslenme ve sağlıklı besin hazırlama tekniklerinin yanısıra, özellikle sağlıklı beslenme bilgilerinin kanser hastalarının özel durumları için düzenlenmiş şekliyle karşılaşacaksınız

http://www.onkolojidiyetisyeni.com/dil-at-ba-.html