Ressam ‘Sevcan Birgören’ ‘ART CAPITAL’ sanat etkinliğine eserleriyle katılıyor.

Uluslararası 550 sanatçının arasında bulunan Sevcan Birgören duygularını şöyle ifade ediyor

Ressam ‘Sevcan Birgören’  ‘ART CAPITAL’ sanat etkinliğine eserleriyle katılıyor.

     GRAND PALAIS Paris’in bir kez daha ‘ART CAPITAL’ sanat etkinliğine ev sahipliği yaptığı organizasyona, Ressam ‘Sevcan Birgören’ eserleriyle katılıyor. 12-16 Şubat tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak serginin açılışını Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron gerçekleştirecek. Kültür Bakanı Franck Riester, Grand Palais Müze Müdürü, T.C Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ve eşi Sefire Musa, Kültür Ateşemiz Özgür Semiz Bey, İdari Ateşemiz Emel Çakan Hanım, çok sayıda bürokrat, üst düzey yönetici ve sanat camiasının katılacağı özel bir davet düzenlenecek. 38 ülkeden, Uluslararası 550 sanatçının arasında bulunan Sevcan Birgören duygularını şöyle ifade ediyor, “Eserlerimle sekizinci kez Paris’te sanatseverlerle buluşacağım için heyecanlıyım, ziyaret etme imkânı olan herkesi davet ediyorum, şahsım ve ülkem adına onur duyuyorum.”
1964 Plovdiv/Bulgaristan doğumlu Sevcan Birgören, Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Bölümü´nde resim ve seramik eğitimi görmüştür. Soyuttan gerçeküstüne uzanan bir anlatımla üç boyutlu özgün yapıtlar, resim, kâğıt işler serileri ve seramik çalışmalarının yanı sıra kültür-sanat köşe yazıları yayımlanmıştır.
   Kültür Bakanlığı Devlet Müze Koleksiyon ve özel galerilerde eserleri sergilenen sanatçı, pek çok ulusal ve uluslararası sergide, workshop ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. 2017 Floransa Bienali komite davetlisidir. (Bulgaristan, Fransa, ABD, İtalya, İspanya, Macaristan, Arnavutluk, Belçika, Japonya).
Birgören,2013 yılından bu yana omurilik hastalığı ile mücadele etmektedir.
“Sanat kuşkusuz döngüsüyle sınırları zorlayan muhteşem bir oluşum ve ben kendimi tam ortasında bulurum, öyle ya da böyle… “ - Sevcan Birgören  
“Zamanımızın sıra dışı sanatçılarından, aynı zamanda uluslararası kulvarlarda söz sahibi… Dünya kriterlerinin ‘harikulade’ bulduğu eserlerinin önünde beğenilerini gördükçe bana sadece şapka çıkarmak kalır. Tebrikler... “ - Armand Berberian  (International Curator, Paris)
http://www.sevcanbirgoren.com/pPages/pArtist.aspx?paID=552&section=1&lang=TR&bhcp=1