ZAMANI ÜRETEREK TÜKETİYORUZ

Eğitim ve okul mobilyalarından ofis mobilyalarına, kütüphane sistemlerinden konferans sistemlerine

ZAMANI ÜRETEREK TÜKETİYORUZ

Eğitim ve okul mobilyalarından ofis mobilyalarına, kütüphane sistemlerinden konferans sistemlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet veren Çilingirler Grup, eğitim alanlarının da aynı çağdaş iş ortamları gibi ihtiyaçlarına göre fonksiyonel, esnek ve konforlu seçenekler sunuyor. Öğrencinin zihin sağlığı kadar beden sağlığına da dikkat çeken Çilingirler Grup, anti-kanserojen, ortopedik, ergonomik ürünlerin üretimine önem veriyor. "Zamanı üreterek tüketiyoruz" mottosuyla 43 yıldır ofis mobilyaları üretiminde Türkiye'nin tek en büyük firması olması ve "En zengin çeşit, en uygun fiyat" tutumuyla üretime devam ediyor.

 

Okul mobilyaları için genel olarak renk seçimine büyük özen gösterilmektedir. Bu denli özen gösterilmesinin en büyük sebebi, renk kullanımı ile derslerde konsantrasyon oranının artışının aynı yönde ilerlemesidir. Bu sebep ile eğitim kurumlarının oluşturulmasında ve dizayn edilmesinde aracı görevi gören renk seçimlerine oldukça fazla derecede dikkat etmekteyiz. Örnek olarak, dersliklerde bulunan tahtanın asılı olduğu duvar, tahtanın kendi renginden farklı olduğu durumlarda öğrenciler tahtaya daha rahat odaklanabilmektedir.
Okul mobilyaları için uygun renklerin kullanılmasıyla öğrenciler rahatlıkla derslere katılım sağlayabilmektedir. Günümüzde eğitimcilik sistemi yavaş yavaş farklı bir boyut kazanmaya başlamıştır. İnsanoğlu 5 duyu organını kullanarak öğrendiği şeyleri neredeyse hiç unutmamaktadır. Bu sebeple de yeni nesil eğitim kurumlarında duyu organlarının en uç şekilde kullanılması yönünde düzenlemeler yapılmaktadır. Bu doğrultuda da mekanın içerisindeki bunaltıcı koşullar ortadan kaldırarak, Çilingirler Ofis Mobilyaları olarak daha ferah bir ortam oluşturmaktayız..

 

ÇİLİNGİRLER GRUP HAKKINDA:

Çilingirler Grup 1976 yılında 12 m2 lik mütevazı bir işyerinde ikinci el eşya alım-satımı ile ticari hayatına başlamıştır. 1996 yılında ofis mobilyaları imalatına başlayan firma, son teknoloji ile donattığı tesislerinde, BRILLO markası ile ISO 9001 kalite standartları çerçevesinde üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye genelinde birçok noktada satış-dağıtım kanallarına sahip firmamızda, gelişen teknolojiye ve yeni trendlere uyum, en ekonomik fiyata en iyi kaliteyi sunmak ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmak ana prensipleridir. Grup firmalarından 1976 yılında kurulmuş olan Çilingiroğlu direkt olarak nihai tüketiciye perakende satış hizmeti sunmaktadır.

1996 yılında kurulan Çilingirler Ofis Mob.’da genel stokların toptan dağıtımının yanında, 5.000 m2’lik showroom alanı ile de perakende satış hizmeti vermektedir.

Üretim firmalarından 2004 yılında faaliyete geçen MNG Ofis Mobilyaları'nda; ofis koltukları, oturma grupları, cafe sandalye - masaları ile ofis aksesuarları üretimi yapılmaktadır. Ç.Ahşap ise 2002 yılında kurulmuş olup ; Suntalem, Mebran, Laminat ve Boyalı tüm ofis masa ve kütüphaneleri üretimini devam ettirmektedir.

“Zamanı üreterek tüketiyoruz” cümlesini ilke edinen Çilingirler imalatta geçen 16 yıl sonunda 45.000 m2 kapalı alanı, 200’ün üzerinde çalışanı, model, renk ve ebatlar göz önüne alındığında 900’ü aşan çeşidiyle sektöründe tek firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Değişen ve gelişen teknolojiye uyumt sağlamak, daha fazla kaliteyi daha ekonomik fiyata sunmak dün olduğu gibi bugün de ana gaye olacaktır. Üretimin gereği olan ISO 9001, tasarım ve marka tescilleri, hizmet yeterlilik belgesi, kapasite raporları ve TSE belgesi şimdilik aldığımız belgeler olup, bu yöndeki çalışmaları aralıksız devam etmektedir.